
Podden kommer som et supplement til Fredriks blogg som også heter Stiljournalen, som minner litt om Enkeltspent. Generelt sett er nok Fredrik noe mer konservativ i stilen sin enn meg, og dette gjenspeiles i tipsene hans. (jeg tør ikke tenke på hva Fredrik vil mene om mine Lego-mansjettknapper) Det kan selvsagt henge sammen med at han er adelig må vite. Svenskene har da også flere anledninger til å kle seg opp i galla enn oss nyrike nordmenn.
Fredrik er ikke bare en mann som snakker om stil og klær, men han har også laget sitt eget skjortemerke – af Klercker – som blant annet selges gjennom Volt-butikkene i Norge. Jeg har ikke testet dem selv – få deg en nettbutikk, Fredrik!
Stiljournalen er selvsagt også på Instagram og Twitter. I tillegg til bloggen, podcasten og boken, produserer også Stiljournalen små videoklipp, som på en veldig god måte illustrerer det de snakker om. Stiljournalen er med andre ord det Kampanje ville kalt et mediehus 😉
Jeg er ikke helt enig med Fredrik her – jeg mener at jakkelommene helst ikke bør åpnes – da er det fort gjort å falle for fristelsen å putte en masse greier i lommene, som da blir bulende og stygge. Med unntak av brystlommen er lommene utenpå dressjakkene som den nederste knappen på jakken eller knappene på ermene – kun til dekor.
For litt adelig og snobbete svensk inspirasjon, abonnér på podcasten og som Fredrik sier: Hold stilen!

